Leírás
A fűnyírásra vonatkozó szabályozás - az évek óta egyre melegebb és szárazabb évszakok miatt - elavultnak tűnik. A végre szépen megnőtt, inkább hőségtűrő vadvirágokat, gyógynövönyeket - gyermekláncfű, százszorszép, ibolya stb. -, mint füvet tartalmazó zöldtakarót nem ésszerű és természetvédelmi szempontból se hasznos tarra nyírni. A nagy melegben elfekvő zöldtakaró visszatartja a vizet, menedéket nyújt a madarakat tápláló rovaroknak és a földet tápláló organizmusoknak, a hajnali harmattal némi vizet biztosít a madaraknak, élőlényeknek. A folyamatosan nyíló réti virágok legelőhőz juttatják a beporzó méhfajtákat. A friss zöld növényzet lenyírása után évek óta azzal szembesül az ember, hogy az addig életteli környezet kiégett, halott, poros, csontszáraz területté válik. A vegyszeres rovarirtással együtt ez a "mániás fűnyírás" tönkreteszi azt a kevés kis életteret is, ami még megmaradt az élővilág számára.
Az időjárás figyelembevételével költséghatékonyabb lenne a fűnyírás csökkentése.
Miért jó, ha megvalósul az ötleted?
Ez a kerület - a rengeteg üveg- és betonépületeivel, a gombamódra szaporodó lakóparkjaival, az eszetlen, sötétszürke, felforrósodó díszburkokataival (pl. Allee bejárata) - egyre elviselhetetlenebb és légszennyezettebb hőszigetté válik. A frissítő életadó nyári zivatarokat, záporokat tartalmazó esőfelhők képtelenek leadni a vizüket: a II. kerületben már zuhog, itt csak dörög, villámlik, és fúj a szél, ami még jobban szárítja a talajt, a levegőt. A vízvisszatartó zöld felületek irtása, a fák kivágása ezt a folyamatot erősítik, s hiába ültetnek fákat, sajnos a csemeték az egyre forróbb és víztelenebb, szárazabb évszakok miatt meghalnak, nem tudnak felnőni. A hőségtűrő mediterrán olajfákat pedig kivágták.
A zöld közterületek meghagyása a kerület nagyon rossz minőségű levegőjét hűtené, a port visszatartaná, így a légszennyezettséget csökkentené.